Türkiye'nin Ashley Tisdale Fan Sitesi
 Vücudun sana ne anlatıyor 8cb51739
Daha kaliteli bir hizmet için lütfen üye olunuz ya da giriş yapınız.
 Vücudun sana ne anlatıyor 8cb51739
Daha kaliteli bir hizmet için lütfen üye olunuz ya da giriş yapınız.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin en iyi Ashley Tisdale forumuna hoşgeldiniz.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vücudun sana ne anlatıyor

YazarMesaj
calanthe.
Emekli Üye
Emekli Üye
calanthe.

Kişi sayfası
Rep Puanı Rep Puanı: 80
Uyarı Uyarı: 0
 Vücudun sana ne anlatıyor Empty
MesajKonu: Vücudun sana ne anlatıyor    Vücudun sana ne anlatıyor EmptyPerş. Ağus. 05, 2010 4:01 am

Tensel şikayetler
1 ‘‘Görmüyor musun, güneş sonrası nasıl da geriliyor ve kuruyorum!’’
Öneri: Bebe yağını duştan çıkmadan vücuduna sürüp üzerine su tutabilirsin. Böylece vücudun nemlenecek, bebeksi bir tene sahip olacaksın.

2 ‘‘Of, çok sıcak! Yine yapış yapış oldum!’’
Öneri: Sık sık duş almayı ve nemlendirme özelliğine sahip olan bir duş jeli kullanmayı ihmal etme!

3 ‘‘Bak, beni yine piliç gibi kızarttın. Bu yanık ve kabartılarla ben şimdi nasıl mücadele edeceğim, söyler misin!’’
Öneri: Uzun süre güneşe çıkmamanda yarar var. İçinde aloe vera bulunan bir köpük banyosu da cildine iyi gelecektir. Tekrar güneş banyosuna çıktığında ise yüksek korumalı bir güneş yağına ihtiyacın olacak.

4 ‘‘Kışın daha pürüzsüzdüm. Sayende tenim benek benek, rengarenk oldu. Bunun için bir şeyler yaparsın herhalde?’’
Öneri: Cildinin peeling'e ihtiyacı var. Böylece ölü hücrelerden ve kupkuru bir deriden bir anda kurtulacaksın. Peeling'i uygularken...
a) Duştayken temiz bir kumaşı ıslat ve ürünün birazını vücuduna uygula.
b) Vücudunu bezle ovala ve dairesel hareketlerle masaj yap.
c) Sonra durula ve ılık bir havluyla çok bastırmadan hafifçe ıslaklığı al.
d) Vücudun nemliyken vücut losyonu kullan.

5 ‘‘Spor yaparak benim dinç kalmamı sağlıyorsun. Ancak tenimi güneşten hiç korumuyorsun. Güneş altında nasıl da pul pul görünüyorum.’’
Öneri: Vücut spreyleri bu görüntüden kurtulmak için çok ideal. Spreyin nemlendiricili ve koruma faktörlü olmasına dikkat etmelisin.

Dertli ayaklar

1 ‘‘Hazır spor ayakkabı modası varken bol bol yüreyeceğimiz bir günde topuklu giymek de nereden çıktı’’
Öneri: Ayaklar bu şikayetinde çok haklı, çünkü bilirler ki onlar iyi hissettiğinde, biz de kendimizi iyi hissederiz. Bu nasıl mı oluyor? Ayaklarda tam 72 bin tane sinir ucu bulunduğunu biliyor muydun? Dolayısıyla yorgun ayaklarla depresyon doğru orantılı. Ayak sağlığı açısından yapmamız gereken ilk şey her gün farklı yüksekliklerde ayakkabılar giymek. Özellikle yoğun günlerde düz ayakkabılar giymeyi sakın ihmal etme!

2 ‘‘Yazın ortalıkta kokarca gibi dolaşmak istemiyorum!’’
Öneri: Böyle bir şikayetle karşılaşmamak için, ayakkabılarımızın içini hafif nemli bir bezle sildikten sonra, balkonda havalandırmalıyız. Eğer şikayetler çok yükseldiğiyse ayak için özel, terlemeyi ve kokuyu önleyen ayak spreylerinden de kullanabilirsin.

3 ‘‘Tıpkı diğerleri gibi ben de yumuşacık bir cilde sahip olmak istiyorum!’’
Öneri: Koskoca bir yükü taşıyan ayaklarımız yumuşacık olmayı hak etmiyor mu? Bunun için, onun en iyi dostu olan su ile daha çok zaman geçirmesini sağlamalıyız. Bu şekilde hem o hem de sinirleri rahatlayacaktır.

Bu yüzden ayaklarını her gün ılık su ile yıkayıp nemlendirmelisin. Ayrıca, vaktinin bol olduğu bir günde şunu deneyebilirsin:
a) Geniş bir kaba deniz kenarından topladığın, orta büyüklükteki 4-5 taşı yerleştir. Taş yerine kardeşininin misketlerini de kullanabilirsin.
b) Kaba yeterince ılık su doldur ve birkaç damla vücut ya da bebe yağından ekle.
c) Bir limonu dilimle ve kabın içine at.
d) Oturduğun yerde ayaklarını suya daldır ve taşların üzerinde yürür gibi gezdir.
e) Son olarak havlu ile ayaklarını kurula ve vücut losyonu ya da ayak kremiyle nemlendir.

4 ‘‘Tırnaklarım bu kadar kötü gözükürken bu renkli şeyleri sürmek senin içine siniyor mu? Baksana, hiç güzel durmuyor!’’
Öneri: Ayaklarımızın estetik kaygısı çok yerinde. Uzunlu kısalı bakımsız tırnaklar ve onların dibindeki yığın halinde ölü deriler ojelerimizin çekiciliğini yok eder. Bunun için;
a) Haftalık ayak bakımından hemen sonra tırnaklarını düz bir şekilde kesmelisin.
b) Tek tek tırnaklarına nemlendiri sürüp masaj yapmalısın.
c) Tırnakların dibindeki ölü etleri, özel aletiyle ya da elinin baş parmak tırnağıyla çıkartmalısın.
d) Törpüyle mutlaka yanlardaki ve topuklardaki ölü deriyi almalısın.

Haklı eller
1‘‘Yazın bile yumuşacık olamıyorum. Tırnaklarım da çok bakımsız.’’
Öneri:

a) Bir tası ılık su ile doldur. 2 adet nane çayı poşetini ve nane özlü temizleyeci (süt ya da losyon) ile birlikte suyun içine koy.
b) İçinde ılık su olan ayrı bir kaba bir poşet nane çayı daha koy.
c) 5 dakika kadar elin suda kaldıktan sonra tarifi aşağıda bulunan mısırunu-gülsuyu karışımını ellerine uygula.
d) Ellerini yıkadıktan sonra tırnaklarının çevresindeki ölü derileri temizle ve tırnaklarını törpüle.
e) Ayırmış olduğun çay poşetini nemlendirici losyonun içine sık ve karışımı eski bir eldivenin içine dök. Daha sonra bu eldivenleri giy. Olabildiğince uzun süre elinde kalalabilir.
Utanan yüz
1‘‘Sımsıkı gözenekler, bebek gibi pürüzsüz bir cilt! Ben daha ne isteyebilirim ki?’’
Öneri: İşte bir maske tarifi:
a) Bir gece önceden bir bardak suyun içine bir gülün dört beş yaprağını at ve buzdolabına koy.
b) Ertesi gün yüz bakımına hazır olduğunda, bir kaseye, kasenin 1\3'ü kadar mısırunu doldur ve yeteri kadar gülsuyu ekle.
c) Karışımla yüzüne yumuşak ve dairesel hareketlerle masaj yap; gözüne değmemesine dikkat et! Mısırunu içindeki küçük taneciklerden dolayı cildinde peeling etkisini hissedeceksiniz.
d) T bölgenizde yağ fazlalağı gibi bir sorun yaşıyorsan bunun için bir çorba kaşağı gülsuyuna bir yumurta beyazını ekle. Temiz bir fırça ile karışımı yüzünüze sür ve maske kuruyunca yıka.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emre Aydın-Kim Dokunduysa Sana
»  Gözlerinizin Rengi Sizi Anlatıyor!